Wiza do Turcji – czy nadal jest potrzebna? 2015

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Twitter 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

W grudniu ubiegłego roku Polskę obiegła fantastyczna wiadomość o przewidywanym zniesieniu wiz turystycznych do Turcji dla obywateli naszego kraju. Wszystko to z okazji ówczesnej wizyty premiera Turcji Ahmeta Davutoğlu w Warszawie, przypadającej z okazji zwieńczenia roku obchodów rocznicy 600-lecia polsko-tureckich relacji dyplomatycznych. Mimo poważnej deklaracji o przewidywanym zniesieniu obowiązku wizowego dla Polaków, jego termin oraz zasady do dziś nie zostały sprecyzowane. W sezonie letnim 2015 wizy dla Polaków nadal obowiązują, a ich brak niestety nie pozwoli nam przekroczyć słonecznej granicy kraju minaretów. W jaki sposób można nabyć wizę do Turcji, ile ona kosztuje oraz na jak długo wystarczy? Poniżej wykaz najważniejszych informacji!

Wiza turystyczna upoważnia do pobytu na terenie Turcji przez 90 dni w okresie 180 dni jej ważności (licząc od pierwszego wjazdu) bez prawa wykonywania pracy. Oznacza to, że po wykorzystaniu prawa do trzymiesięcznego pobytu nie można wjechać na teren Turcji do czasu wygaśnięcia nabytej wizy, tj. pół roku po dacie pierwszego przekroczenia granicy.

Poznaj ceny noclegów w Turcji

Wizę turystyczną zakupić można za pośrednictwem platformy internetowej E-visa, dostępnej pod adresem www.evisa.gov.tr.

E-wiza jest oficjalnym dokumentem, który zezwala turystom na wjazd i podróż po Turcji. Dokument jest alternatywą dla wiz wydawanych w placówkach tureckich i na przejściach granicznych. Wnioskodawcy otrzymują wizy drogą elektroniczną po wprowadzeniu wymaganych danych i dokonaniu płatności kartą kredytową lub debetową (Mastercard lub Visa). Link do pobrania e-wizy jest udostępniany w ostatnim etapie, po otrzymaniu informacji, że wniosek został pomyślnie wypełniony. Płatności (20 USD) można dokonać tylko kartą kredytową lub debetową (wyłącznie Mastercard lub Visa).

Poznaj ceny noclegów w Stambule

W sezonie 2015 nadal można zakupić wizę po przyjeździe do Turcji -  w punktach sprzedaży na przejściach granicznych - do odwołania. Opłatę w wysokości 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP uiszcza się wówczas gotówką.

12 przemyśleń na temat “Wiza do Turcji – czy nadal jest potrzebna? 2015”

 1. ~Daniel pisze:

  Wiesz, cenie sobie Twojego bloga w sumie glownie za dwie cechy, mianowicie z Twoich tekstow tu umieszczanych bije naprawdę wartosciowa szczerosc, co jest wazne, bo szczerosc w dzisiejszych czasach niestety jest brzydko mowiac na wymarciu, druga z tych kwestii to to, ze posiadasz naprawdę ogromny talent do pisania :)

  1. Bardzo dziękuję za tak miłe i motywujące słowa! :)

 2. Dobrze, że wizę łatwo otrzymać na granicy i nie potrzebna jest duża biurokracja przed wyjazdem.

 3. ~Michał pisze:

  Smialo mogę okreslic się Twoim wielkim fanem :) Mimo, ze od niedawna sledze Twojego bloga, to zdążyłem przeczytac wszystkie Twoje teksty, no i to z reguły więcej niż jeden, czy dwa razy :) Jesli kiedys wydasz jakas pozycje ksiazkowa, czy po prostu fizyczny zbiór Twoich tekstow, jestem osoba, która ja pierwsza kupi :) Pozdrawiam ciepło :)

 4. ~Dorota pisze:

  Nie wiedziałam nawet, że w Turcji wymagana jest wiza. :)
  Dobrze, że trafiłam na ten twój wpis bo planowaliśmy ze znajomymi taką „podróż w nieznane” właśnie do Turcji. Rozumiem, że taka wiza nie jest stricte pozwoleniem od państwa na wjazd, a właściwie kwitkiem, który się po prostu kupuje? Pozdrawiam serdecznie

  1. Tak, zakup wizy turystycznej do Turcji (wiza wielokrotnego wjazdu, pozwalająca na łączny pobyt do 120 dni) to właściwie formalność, pod warunkiem, że nasz polski paszport jest ważny jeszcze co najmniej miesięcy od daty wjazdu (wizę co prawda kupimy, jednak na lotnisku zostaniemy wówczas poproszeni o opuszczenie terytorium Turcji). Pozdrawiam ciepło! :)

 5. ~Agnieszka pisze:

  Hej ! We wtorek w końcu lecę do Turcji. Chcę kupić e-vizę. Na czym to dokładnie polega? Kiedy już ją wypełnię, to potem muszę ją wydrukować i dać celnikom na lotnisku w Turcji? a następnie oni mi ją wkleją do paszportu? :)

 6. ~Aneta pisze:

  24.06.2015 lecimy z rodzina do Turcji więc, rozumiem że jeszcze można nabyć wizę na granicy?? Bardzo proszę o odpowiedź

 7. ~Laura pisze:

  Witam. Nie posiadam karty kredytowej i martwi mnie czy kupie wize na lotnisku w ankarze 5.07.2017. Prosze o szybka odpowiedz

 8. ~Laura pisze:

  Witam. Nie posiadam karty kredytowej i martwi mnie czy kupie wize na lotnisku w ankarze za gotowke 5.07.20117

 9. ~Hristo pisze:

  Jak długo sie czeka na visa droga elektroniczna?

  1. Wizę otrzymuję się mailem, kilka minut po dokonaniu płatności. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>