Jak podróżować po Turcji?

W mojej skrzynce mailowej dość często pojawiają się pytania o to, jak sprawnie i wygodnie podróżować po Turcji. Czasem pytacie, czy organizowanie wycieczek na własną rękę musi wiązać się ze stratą dużej ilości czasu, nerwów i energii. Nic bardziej mylnego! Turecka komunikacja miejska oraz międzymiastowa potrafi pozytywnie zaskoczyć a znajomość kilku podstawowych trików pozwoli Wam sprawnie poruszać się niemal po całym kraju. Przed Wami mały turecki przewodnik komunikacyjny.

UWAGA! Ze względu na zmianę adresu bloga, dalsza część artykułu dostępna << TUTAJ >>

8 przemyśleń na temat “Jak podróżować po Turcji?”

 1. ~Maria pisze:

  Przed wakacjami bardzo przydatny wpis.Myślę,że skorzystam z Twoich porad jeszcze w tym roku:)

 2. ~kawairakija pisze:

  Jeśli Turcja, to tylko autostopem! Prawdziwy raj dla miłośników tej formy podróżowania.

 3. ~Turcja pisze:

  Dzięki za baaardzo, ale to bardzo przydatne informacje… Odnośnie wpisu powyżej? Faktycznie w Turcji tak łatwo złapać stopa?

  1. Łatwo! :) Turcy są bardzo pozytywnie nastawieni do autostopowiczów.

 4. ~Patryk pisze:

  Cześć. Właśnie planuję wyjazd stopem do Istambułu, a potem pociągiem na wschód do Kars i dalej w Gruzję. Mam pytanie czy w Turcji obowiązują zniżki dla studentów/uczniów na bilety na pociąg/autokar? Ogólnie nie jest drogo np. 43LT za pociąg Ankara-Kars ale jakby było jeszcze taniej to jeszcze lepiej :)

  1. Witaj :) W przypadku autokarów bardzo rzadko można spotkać oferty zniżek studenckich i ceny są zwykle równe dla wszystkich dorosłych podróżnych. Bardzo przewoźnicy organizują jednak różnego rodzaju „kampanie” tymczasowe, oferując np. 30% ulgi na wszystkie przejazdy. Na przejazdy pociągiem zniżki studenckie obowiązują, jednak oficjalnie wymagana jest legitymacja studencka z Turcji. W praktyce bywa różnie, niektórzy uznają polską. :)

 5. ~Zbych pisze:

  Czyli taksiarze w Turcji oszukują tak jak w Warszawie :P Proszę, proszę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>