„Sezon na Miłość” – nowy turecki serial w Polsce!

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Twitter 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Każdego dnia ponad 1,5 miliona polskich widzów zasiada przed telewizorami, by wyruszyć w magiczną podróż do XVI-wiecznego Imperium Osmańskiego, rządzonego mocną ręką przystojnego sułtana Sulejmana. Choć serial „Wspaniałe Stulecie” rozkochał w sobie polską widownie, jego zamknięta fabuła za kilka miesięcy zmierzy ku końcowi. Na otarcie łez wszystkich miłośników tureckiego kina, kanał TV Puls przygotował prawdziwą niespodziankę. Już 1 czerwca zostanie wyemitowany pierwszy odcinek produkcji „Sezon na Miłość„, czyli popularnej tureckiej telenoweli „Kiraz Mevsimi”.

Zmierzch Wspaniałego Stulecia?

Ogromna popularność Wspaniałego Stulecia w Polsce to prawdziwy fenomen, którego przewidzieć nie mogły nawet władze stacji TVP, o czym świadczyć może chociażby niewdzięczny czas emisji antenowej serialu. Burzliwe losy bohaterów pałacu Topkapı sprawiły jednak, że Polki i Polacy masowo zaczęli wymykać się wcześniej z pracy, uciekać z ostatnich lekcji w szkole, a już z pewnością rezygnować z popołudniowych zakupów – wszystko to, by wbrew przeszkodom, zdążyć na kolejny odcinek serialu! Dla ułatwienia, stacja TVP udostępniła najnowsze odcinki serialu także na internetowej platformie VOD.

Serial porusza wiele kwestii istotnych z punktu kulturoznawczego – począwszy od roli kobiet w imperium, przez znaczenie islamu jako fundamentu rodziny oraz silną motywację jako sposób do osiągnięcia władzy. Portret Turków, nakreślony przez scenarzystów, to portret władców dumnych i silnych, a nade wszystko konsekwentnych i wiernych swoim wartościom. Niezwykle wymowne są sceny, w których tuż po podbiciu nowych terenów, dobry Sulejman uspokaja poddanych, że odtąd pod jego panowaniem nie muszą się już o nic martwić. Oprócz głównych bohaterów – sułtana oraz jego najbliższych – w filmie ukazano barwne życie całego pałacu, w tym także pracowników dworu, kucharki, pokojówki, lekarzy oraz zaplecze kuchenne. Ten kolorowy świat imperium tworzą także Żydzi, Grecy, Wenecjanie oraz przybysze z Krymu. (Czytaj więcej)

Bez względu na wysoki wskaźnik oglądalności Wspaniałego Stulecia oraz fanek przystojnego Sulejmana i przepięknej Hürrem, serial posiada zamkniętą fabułę, a jego emisja w Turcji zakończyła się już ponad rok temu, bez szansy na kontynuację dalszych odcinków. W Polsce wyemitowany został niedawno 140 odcinek serialu, będący odpowiednikiem około 70 odcinka tureckiej telenoweli. Polscy widzowie są zatem w połowie fabuły historycznego tasiemca, którego emisja dobiegnie końca za kilka miesięcy.

Poznaj ceny hoteli w Turcji

„Sezon na Miłość” już 1 czerwca!

Z myślą o wszystkich miłośnikach tureckiego kina w w Polsce, władze stacji TV Puls zdecydowały się na zakup licencji emisji popularnego tureckiego serialu „Kiraz Mevsimi”, który w Polsce znany będzie pod nazwą „Sezon na Miłość”. Produkcja jest zabawną i pełną emocji współczesną historią o 23-letniej Öykü Acar (w tej roli aktorka Özge Gürel) – ślicznej młodej studentce, pragnącej zostać znaną projektantką mody. Jak można przypuszczać, w życie głównej bohaterki wplątana jest zawiła fabuła miłosna, za sprawą której każdy odcinek produkcji dostarcza widzom nowych emocji. Podobnie jak w przypadku Wspaniałego Stulecia, także i tutaj nie zabraknie przystojnych tureckich aktorów, zaskakujących zwrotów akcji oraz pretekstów do wzruszeń. W przeciwieństwie do popularnej produkcji o losach Sulejmana, Sezon na Miłość będzie jednak współczesną historią toczącą się w Turcji XXI wieku.

Pierwszy odcinek serialu Sezon na Miłość zostanie wyemitowany już 1 czerwca o godz. 14:00 na antenie TV Puls!

 

10 przemyśleń na temat “„Sezon na Miłość” – nowy turecki serial w Polsce!”

 1. Bardzo fajny serial dla młodzieży. Nie ma tam wulgaryzmów, rozbieranych scen. Aktorzy i aktorki są bardzo atrakcyjni. Ciekawe rozrysowane postacie i fabuła w miarę do przełknięcia. Polecam dla fanek komedii romantycznych.

 2. ~Ktoś pisze:

  Baaardzo kocham tą telenowele ale nie wiem gdzie szukać filmy aby je oglądać rochę wcześniej czy później bo czasami nie mam czasu go oglądać…. :(

 3. ~Ktośśśem pisze:

  FAJNE SUPER I zgadzam sie z powyższymi komentarzami <3 <3

 4. ~KtoŚŚŚŚŚSŚŚS pisze:

  Bardzo fajna telenowela mam nadzieje że będzie sezon 2 <3

  1. ~askkdjifhjdfgd pisze:

   podobno ma być ale nie wiadomo kiedy ;)

 5. ~mmmm pisze:

  malo jest wiadomosci o filmie sezon na milosc

 6. ~mmmm pisze:

  wspanialy serial czy bedoa dalsze odcinki

 7. ~Lala pisze:

  Bardzo polubilam Sezon na Milosc i Kontract na Milosc i czekam niecierpliwie na 2 sezon obaj seriali, bo to byli bardzo dobre i chce wiedzied jak to sie zakonczy, bardzo czekam i nie myszle ze rozczarujecie swoich fanow, bo jak sie paczy na 1 sezon to sie chce sobaczycz 2 sezon tez.

 8. ~Lala Szczebiot pisze:

  Chekamna 2 czesc tego spanialego serialu, bardzo dobrze sie ogloda prosze wyimitowacz Sezon na Milosc 2 sezon rowniez Kontract na Milosc 2 sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>