Maderska kolejka linowa „Teleférico do Funchal”

W przeszłości droga między starym miastem a wzgórzem Monte pokonywana była przez mieszkańców Madery za pomocą kolei, którą w okresie II wojny światowej na stałe usunięto z krajobrazu Funchal. Dziś ten popularny odcinek przemierzany jest przez turystów głównie przy użyciu kolejki linowej Teleférico, będącej jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji stolicy wyspy. Podobnie jak w przypadku Tbilisi, także na Maderze mamy okazję podziwiać z pokładu wagoników panoramę całego miasta, a ponadto także bezkresne wody oceanu. W przeciwie..

UWAGA!! Ze względu na zmianę adresu bloga dalszy ciąg artykułu dostępny << TUTAJ >> 

Jedno przemyślenie na temat “Maderska kolejka linowa „Teleférico do Funchal””

  1. ~Arkadiusz pisze:

    Portugalia ma w ogóle specyficznie wykonane miasta. Jest tam zarazem nowocześnie, ale pomieszane jest to trochę ze stylem retro, co w sumie bardzo mi się podoba. Dla mnie Portugalia jest jednym z ładniejszych miejsc i naprawdę z tego, co słyszałem ludzie tam są bardzo zadowoleni, ponieważ nie mkuszą jechać, żeby szukać bo sami mają piękny kraj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>